Cyfrowa Baza Wiedzy Ułatwia Korzystanie z Business Intelligence

Pracownicy naszego klienta rzadko korzystali z firmowej hurtowni danych. Obniżało to jej efektywność inwestycyjną.

Jak zachęcić analityków do efektywnego korzystania z hurtowni danych?

W niektórych firmach menedżerowie już pierwszego dnia po wdrożeniu oprogramowania analitycznego przeprowadzają analizy, opracowują pomysły, testują scenariusze zmian wskaźników biznesowych w swoich działach. W innych firmach mijają tygodnie, a raporty wskazują, że niewielu pracowników skorzystało z możliwości analitycznych platformy. Źródła tego problemu są różne, najczęściej występuje brak wiedzy po stronie pracowników o tym, co tak naprawdę znajduje się w bazie danych, jakiego typu informacje mogą przetwarzać, jakiego typu analizy mogą prowadzić.

Aby ułatwić pracownikom korzystanie z firmowej hurtowni danych, opracowaliśmy i uruchomiliśmy cyfrową bazę wiedzy. Rozwiązanie zostało wzbogacone o funkcje Data Governance i Knowledge Management oraz połączone z wyszukiwarką korporacyjną i firmową wikipedią.

W ten sposób powstało jedno miejsce, w którym wszyscy chętni mogli znaleźć dane analityczne oraz informacje o analizach w hurtowni danych: kto je wykonał, jaki był ich zakres, jakie przyniosły rezultaty (w formie komentarzy własnych użytkowników). W konsekwencji zarząd uzyskał lepszą kontrolę nad wykorzystaniem hurtowni, menedżerowie i specjaliści zdobyli zaś źródło wiedzy i inspiracji oraz możliwość wymiany opinii o realizowanych badaniach i analizach.


logo_biks_nowe_franklein

W ramach projektu została wdrożona aplikacja BIKS – nasze autorskie narzędzie łączące najlepsze praktyki z obszarów Knowledge Management, Data Governance i Enterprise Search. Odwiedź stronę BIKSa: http://biks.com.pl.


Więcej informacji o projektach z obaszaru Data Governance i Knowledge Management

Zostaw nam swoje dane kontaktowe. Odezwiemy się do Ciebie tak szybko jak to możliwe i wspólnie opracujemy ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.